Oranje Dames XV klaar voor Spanje na overtuigende winst tegen België
De Oranje Dames XV hebben een overtuigende overwinning geboekt op België in de tweede speelronde van het Rugby Europe Women’s Championship 2026. Nederland won met 0–41 en liet daarmee zien klaar te zijn voor de beslissende laatste wedstrijd tegen Spanje. Met dominant spel en sterke individuele prestaties legde Oranje een solide basis richting de ontknoping van het toernooi.
Bondscoach Gareth Gilbert voerde enkele tactische wijzigingen door en sleutelde aan het middenveld als counter tegen de sterke backline van België. Zo schoof Pleuni Kievit door naar de positie van outside center, terwijl Mariet Luijken – in de vorige wedstrijd nog actief als flanker – ditmaal als inside center werd opgesteld. Deze keuzes pakten goed uit.
Het was Luijken die al vroeg haar stempel drukte op de wedstrijd. In de 13e minuut opende zij de score met de eerste try. Nederland hield daarna de controle, al liet de tweede score even op zich wachten. Halverwege de eerste helft was het Inger Jongerius die de voorsprong verder uitbreidde. Vlak voor rust sloeg Luijken opnieuw toe met haar tweede try, waarmee de stand bij rust op 0–19 kwam.
Na rust behield Oranje haar dominantie. Hooker Anouska Beukers tekende voor de vierde try van de wedstrijd en breidde de voorsprong van Nederland verder uit. In de slotfase voltooide Luijken haar hattrick en onderstreepte daarmee haar sterke optreden.
Nederland bleef tot het einde doordrukken. Puck van den Akker wist in pas haar tweede interland de trylijn te vinden, waarna Isa Spoler de eindstand bepaalde met een try na een fraai uitgespeelde aanval van het team.

Mijlpalen en uitblinkers
De wedstrijd kende meerdere bijzondere momenten. Voor Inger Jongerius was het een speciale middag: zij speelde haar 25e interland en bekroonde dit jubileum met een try.
Daarnaast maakte de 18-jarige Shamira Statie haar debuut voor de Oranje Dames XV. Haar eerste cap onderstreept opnieuw dat een nieuwe generatie speelsters zich aandient en klaar is om zich op het hoogste niveau te laten zien.
De uitblinkster van de wedstrijd was zonder twijfel Mariet Luijken. Met drie tries en een dominante performance op haar nieuwe positie werd zij terecht uitgeroepen tot Player of the Match.

Allesbeslissende clash tegen Spanje
Met deze overtuigende overwinning zet Nederland een belangrijke stap richting de ontknoping van het toernooi. Komend weekend wacht de allesbeslissende wedstrijd tegen Spanje in het NRCA Stadion.
Ook Spanje wist haar eerste twee wedstrijden te winnen. In het openingsweekend versloegen zij België met 39-0, en afgelopen zaterdag werd ook Portugal verslagen; ditmaal met 45-5. Nederland boekte grotere overwinningen en bezet daarom nog steeds de koppositie.
De titel in het Rugby Europe Women’s Championship, die nog nooit gewonnen werd door de Oranje XV dames, wordt dus beslists in dit onderlinge duel. De Spaanse ploeg is bovendien de regerend kampioen en wist vorig jaar nog van Nederland te winnen, wat deze wedstrijd extra lading geeft.
Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een prachtig affiche in Amsterdam.
🎟️ Kaarten voor Nederland – Spanje zijn nu verkrijgbaar via de ticketshop van Rugby Nederland. Zorg dat je erbij bent en steun de Oranje Dames XV in deze beslissende wedstrijd!
Deze wedstrijd staat o.a. in het teken van ‘Legends Day’, waar de grondleggers van het Nederlandse vrouwen rugby in het zonnetje gezet zullen worden. Ook organiseren de dames een raffle, waarbij mooie prijzen gewonnen kunnen worden. Meer informatie over deze activiteiten? Kijk hier!